Popularna poradnia psychologiczna dla dzieci w Warszawie

W ostatnim czasie nasiliło się występowanie dysleksji. Niektórzy twierdzą, że jest to już choroba cywilizacyjna. Coraz więcej dzieci trafia do pierwszej klasy szkoły podstawowej z postawioną diagnozą – dysleksja rozwojowa.

Znana dziecięca poradnia psychologiczna w Warszawie

poradnia psychologiczna dla dzieci warszawaKiedy zauważamy, że nasze dziecko ma problemy z czytaniem pisaniem lub liczeniem na początku myślimy, że po prostu za mało przykłada się do nauki. Jednak jeśli, mimo naszej pomocy przy odrabianiu lekcji, nasze dziecko nadal będzie popełniać te same błędy np. trudności zapamiętywania dni tygodnia, przestawianie liter lub sylab, zaczynamy się zastanawiać czy nie warto udać się do specjalisty. Zaczynami zazwyczaj od podpytania znajomych czy ich dziecko ma takie same problemy, następnie najczęściej wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „poradnia psychologiczna dla dzieci warszawa”. Wśród wyników znajdujemy najlepiej ocenianego psychologia i zapisujemy do niego swoje dziecko. Psycholog sprawdzi poziom stresu szkolnego u naszego dziecka, ocenią jego poziom umysłowy i integrację sensoryczną. Pewnie zaleci też wizytę u lekarzy: okulisty, foniatry. Diagnoza musi być skonsultowana z wieloma specjalistami. Jeśli okaże się, że nasze dziecko jest dyslektykiem powinniśmy rozpocząć współpracę z nauczycielem. Powinno otrzymywać indywidualny program nauczania i dodatkowe ćwiczenia kompensacyjno – korekcyjne. Psycholog może też zalecić terapię w poradni. Aby dziecko wyniosło jak najwięcej z terapii ważna jest współpraca rodziców, nauczyciela i terapeuty.

Rodzice muszą pracować z dzieckiem w domu. Wykonywać ćwiczenia kompensacyjne zalecone przez nauczyciela i psychologa. Wychowanie dyslektyka wymaga wiele poświęceń. Musimy dbać, by ciągle ćwiczyło swoje umiejętności i poprawiało wyniki. Tylko wtedy osiągniemy sukces.