Pościel do łóżeczka z ochraniaczem modułowym

Wystrój pokoju dziecięcego to już nie tylko wybieranie bezpiecznych i certyfikowanych produktów wspierających codzienny rozwój malca. Teraz to przede wszystkim wybór konkretnych towarów spośród niezliczonej ilości wzorów i kolorów, których liczba stale rośnie, a producenci prześcigają się w pomysłach i niebanalnych dekoracjach. To może wywołać mętlik w głowie nie jednej ciężarnej kompletującej wyprawkę dla swojego dziecka.

Pościel przede wszystkim bezpieczna

pościel do łóżeczkaMoim zdaniem na pierwszym miejscu każdej mamy powinno być bezpieczeństwo jej pociechy. Oczywiście, że estetyka pokoju także jest ważna, a czasem nawet stanowi element rozrywki dla rodziców, jednak jest to sprawa drugoplanowa. Pościel do łóżeczka powinna być bawełniana, wykonana z wysokiej jakości materiałów i najlepiej pozbawiona suwaka, czy guzików. Te trzy rzeczy gwarantują nam, że jest odpowiednio dostosowana do potrzeb maleństwa, a jej użytkowanie jest bezpieczne. Dobrze jest jeśli łóżeczko wyposażone jest w ochraniacz modułowy. To swojego rodzaju poduszeczki, które osłaniają drewniane szczebelki łóżeczka. Dzieci mogą wtedy swobodnie odkrywać swoje umiejętności ruchowe, bez zagrożenia jakiegokolwiek urazu. Kolor pościeli, czy wzór jest indywidualną decyzją rodzica. Moja córka ma kilka kompletów pościeli i każda z nich przedstawia zwierzątka, ptaszki lub drzewa w pastelowych, przyjaznych oku barwach na białym lub bezowym tle. Jak dla mnie to typowo dziecięce wzory. Oczywiście wybór jest ogromny i znajdziemy mnóstwo wzorów zarówno dla chłopca, dziewczynki jak i uniwersalnych płciowo.

Rozsądnie jest kierować się zawsze bezpieczeństwem dziecka. Wybierając piękną pościel do łóżeczka zawsze warto sprawdzić z jakiego materiału jest wykonana i czy nie ma przypadkiem wystających elementów takich jak suwak, czy guziki. Łóżeczko dziecięce jest ważnych miejscem rozwoju dziecka i powinno być przyjazne dla niego pod każdym aspektem.