Pościel w łóżku niemowlęcym

O zdrowie naszego dziecka dbamy już od pierwszych chwil jego życia. Delikatnie myjemy, karmimy tym co najlepsze, ale również dbamy o zabawki wszelakiego rodzaju. Ważne jest to, abyśmy pamiętali również o zdrowym śnie dziecka. Niemowlę spędza w swoim łóżeczku bardzo dużo czasu, a więc musi mieć wygodnie.

Łóżeczko dziecięce i jego wystrój

pościel do łóżeczka niemowlęcegoWydawałoby się, iż dziecko wystarczy odpowiednio ubierać oraz karmić, jak również dbać o to, aby było mu ciepło. Ważne jest to, abyśmy zwrócili uwagę na komfort snu naszego dziecka. W końcu pościel do łóżeczka niemowlęcego jest równie ważna jak kolejna zabawa albo nowa para spodenek. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby spód łóżeczka miał wygodny materacyk obłożony przyjemnym dla skóry prześcieradłem, które nie będzie zsuwać się przy każdym ruchu dziecka. Następnie dobierzmy poduszkę, która nie będzie wysoka, ponieważ może to uszkodzić delikatny i ciągle szybo rozwijający się kręgosłup dziecka. Kołderka musi być ciepła, ale nie nie nazbyt ciężka, gdyż do niej możemy dobrać koc, który będzie dodatkową warstwą grzewczą. Na samym końcu zainteresujmy się samymi poszewkami. Poszewki mogą być kolorowe, wzorzyste i jakie nam się zamarzą. Ważne jest to, aby były one miękkie i nie szorowały delikatnej skóry dziecka. Takie otarcia mogą powodować płacz, przez co dziecko będzie krócej spało i więcej płakało. Dodatkowo źle dobrane poduszki i materac mogą negatywnie wpłynąć na kręgosłup dziecka. Zadbajmy więc o zdrowy i długi sen dziecka, aby było wypoczęte.

Pościel dla dziecka to jeden z ważniejszych tematów, gdyż to jak dziecko leży bardzo wpływa na jego komfort snu oraz na to czy nie będzie mieć skrzywień kręgosłupa już od najmłodszych lat. Delikatna i komfortowa pościel pozwoli dziecku dobrze spać.