Praktyczne woreczki wielorazowe

Żyjemy w czasach, kiedy świadomość ludzi na temat ochrony środowiska jest znacznie większa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele firm ogranicza skorzystanie z popularnych foliówek lub zamienia jest na ekologiczne papierowe torby.

Wykorzystanie woreczków wielorazowych

woreczki wielorazowePlastik i wszelkie tworzywa sztuczne, rozkładają się w przyrodzie nawet przez setki lat, dlatego trzeba skutecznie zminimalizować ich wykorzystanie. Najlepiej w ogóle wykluczyć z obrotu woreczki foliowe, ale takie rozwiązanie jest niemożliwe, a przynajmniej na tą chwilę. Lepszym rozwiązaniem są woreczki wielorazowe, które znacznie zmniejszają ich zużycie i przyczyniają się tym do ochrony środowiska. Woreczki tego typu mogą być wykonane z folii, bioplastiku czy z lnu lub cienkiej bawełny. Wszystko zależy od wykorzystania. Woreczki bawełniane są świetne do przechowywania warzyw i owoców, ponieważ przepuszczają powietrze, a jednocześnie skutecznie organizują przestrzeń w kuchni. W zależności od gęstości splotu, można w woreczkach przechowywać także obuwie czy zabawki dziecka. Worki wielorazowe wykonane z bioplastiku mogą być wykorzystywane do przechowywania żywności w lodówce albo w zamrażalniku. Mogą mieć szczelne zamknięcie strunowe, sznurek do ściągania lub pasek z klejem. Tak naprawdę ich wykorzystanie może być bardzo szerokie i co najważniejsze wielokrotne. Po wyjęciu z woreczka produktów, wystarczy go umyć lub wytrzepać w zależności od zawartości i można ponownie wykorzystać. Ceny takich woreczków są zróżnicowane i zależą od modelu.

Przeważnie woreczki wielokrotnego użytku można kupić w sklepach z wyposażeniem kuchni, mieszkania czy najlepiej w sklepach internetowych, ponieważ tam jest ich największy wybór. Najtańsze kosztują zaledwie kilkadziesiąt groszy za sztukę.