Problem z drzwiami i ich wymiana

Mieszkamy na Śląsku, a dokładniej w Katowicach. Jest to moje rodzinne miasto i mieszkam tu ze swoją rodziną. Z racji tego, że zdecydowaliśmy się na remont naszego mieszkania, przede wszystkim zależało nam na nowych drzwiach zewnętrznych.

Jak wyremontowaliśmy nasz dom?

montaż drzwi śląskWymiana naszych obecnych drzwi było priorytetem, ponieważ były one dosyć stare i zniszczone. Nie pasowały do niedawno pomalowanego domu, dlatego chcieliśmy od razu skupić się na tym. W tym celu, odwiedziliśmy tutejsze sklepy DIY w celu znalezienia odpowiednich drzwi dla naszego białego domu. Niestety, akurat drzwi, które najbardziej nam się spodobały były obecnie niedostępne, ale poprosiliśmy o ich zamówienie wraz z dostawą do domu. Po kilku dniach, kurier dowiózł nam nasze nowe drzwi. Nie wiedzieliśmy za bardzo jak wziąć się za montaż drzwi Śląsk jest dużą krainą, dlatego też przypomniałem sobie o moim znajomym, który jest świetnym fachowcem w sprawach remontowych. Zadzwoniłem do niego, aby zapytać się czy mógłby mi pomóc w remoncie a przy okazji w zamontowaniu naszych nowych drzwi. Zgodził się i na drugi dzień przyjechał nam pomagać. Wymiana drzwi okazała się być bardzo prosta, bowiem do drzwi została dołączona czytelna instrukcja. Największy problem sprawiły nam nasze wcześniejsze drzwi, które były ciężkie i bardzo mocno przyczepione. Jednakże, po kilkudziesięciu minutach, udało nam się je zdjąć, a zamontowanie nowych nie przysporzyło nam żadnych problemów.

Następnie, zrobiliśmy porządek w pokojach, pomalowaliśmy ściany i zmieniliśmy boazerię na nową. W ten sposób, nasz dom na zewnątrz jak i wewnątrz wygląda o niebo lepiej. Jestem bardzo zadowolony z naszych nowych drzwi oraz wdzięczny mojemu koledze za pomoc, ponieważ nie wiem czy bez niego poszłoby nam równie sprawnie.