Proces działania płynnego regeneratora silnika

Każdy, kto dba o swoje auto, wie, jak ważne jest odpowiednie przeprowadzanie prac związanych z wymianą oleju. Jednak najlepszy olej może nie uchronić nas od przedwczesnego zużycia komponentów silnika. W takim wypadku bardzo dobrą opcją będzie zastosowanie specjalnych regeneratorów, które wzbogacają olej silnikowy, i powodują, że nasz silnik pracuje lepiej oraz nie zużywa się w szybkim tempie. 

Jak działa regenerator dodawany do oleju silnikowego?  

regenerator silnikaTego typu środki są najczęściej wybierane przez użytkowników pojazdów, ze względu na przedłużenie właściwości smarujących oleju wlanego do silnika. Regenerator silnika dodatkowo może zmniejszyć tarcie za sprawą uszlachetniających dodatków, które są obecne w tym produkcie. Stosowanie tego rodzaju regeneratorów jest w pełni bezpieczne, a właściwości tych produktów sprawiają, że mogą one być stosowane w celu ochrony komponentów przed ciepłem, jakie jest obecne w komorze silnika. Dzięki temu, że zastosujemy regenerator wlewany do nowego oleju silnikowego, możemy znacząco poprawić właściwości smarne naszego oleju, co w linii prostej przekłada się na osiągi naszego silnika, a także dużo cichszą pracę. Dodatkowo szereg regeneratorów silnikowych uszczelnia wszelkiego rodzaju pierścienie i sprawia, że żywotność całego silnika jest w znacznej mierze przedłużona. Regeneratory mogą także w dużej mierze zredukować dymienie z rury wydechowej.
 
Tego typu produkty są sprzedawane w plastikowych butelkach lub metalowych puszkach, a ich dozowanie polega na wlaniu ich do nowego oleju, który zostanie wlany do silnika naszego samochodu. Dzięki dawkowaniu jednego opakowania na około 4 litry oleju silnikowego, możliwe jest znaczne poprawienie wszelkich parametrów pracy oraz osiągów naszego silnika.