Produkcja rębaków w Polsce

Z roku na rok wzrasta w Polsce zainteresowanie rębakami do drewna. Wynika to z kilku powodów m.in. rośnie zapotrzebowanie na ekologiczny opał w postaci brykietu, który jest wytwarzany z drewnianych zrębków. Rębaki są wykorzystywane do szybkiego rozdrabniania odpadów drzewnych w postaci ściętych odrostów, konarów i gałęzi. Z punktu widzenia oszczędności zasobów drzewnych jest to bardzo pozytywny przejaw.

Rębaki do drzewa

rębak do drewna z gwarancjąRosnące zapotrzebowanie na rębaki w Polsce uzmysłowiło wielu przedsiębiorcom, że warto uruchomić w kraju ich produkcję. Jak się okazuje polscy producenci wytwarzają znakomite w swoich klasach rębaki do drewna w bardzo przystępnych cenach. Wszyscy, którzy zastanawiają się nad zakupem urządzenia powinni raczej pomyśleć by celem ich inwestycji był rębak do drewna z gwarancją. Podstawowym powodem jest to, że rębaki to sprzęt narażony na ogromne przeciążenia podczas pracy i warto mieć okres gwarancyjny wynoszący przeciętnie między dwa – trzy lata na przetestowanie urządzenia. Można oczywiście dokonać zakupu na rynku wtórnym ale będziemy wtedy narażeni na ujawnianie się wad ukrytych wynikających z czasowej już eksploatacji. Rębaki do drewna posiadają dwa newralgiczne punkty w swojej budowie, które są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju awarie. Jest to napęd w postaci silnika elektrycznego lub spalinowego oraz serce rębaka do drewna jakim jest mechanizm tnący. Posiadanie urządzenia na gwarancji daje poczucie spokoju, że jeśli z niezawinionych przyczyn jakaś część ulegnie awarii możemy liczyć na bezpłatną pomoc producenta. Jeżeli przeglądniemy strony internetowe producentów można zauważyć, że można dokonać zwrotu urządzenia do 14 dni bez podawania przyczyn.

Konstrukcja rębaka bez względu na to czy jest to urządzenie napędzane silnikiem elektrycznym, spalinowym czy wałkiem odbioru mocy z ciągnika jest bardzo podobna. Wyróżniamy kilka podstawowych części składowych takich jak lej blaszany do podawania materiału drzewnego, mechanizm tnący tarczowy lub bębnowy, najczęściej obrotowe blaszane ramię wyrzutowe oraz napęd. Wszystkie te elementy w przypadku wady fabrycznej zabezpieczone są gwarancją.