Profesjonalna terapia uzależnień

W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzrost różnego rodzaju uzależnień. Dotyczą one osób w różnym wieku, z różnym wykształceniem i różną pozycja społeczną. Błędem jest myślenie iż osoba uzależniona to przeważnie młody i niewykształcony małolat który nie wie co robić z czasem i z nudów próbuje różnych sztuczek które nie zawsze dobrze się kończą.

Skuteczne leczenie lekomanii

skuteczny ośrodek leczenia uzależnień od lekówUzależnienia bywają różne, mogą być od substancji, przedmiotów, zjawisk i tym podobnych. Oczywiście przoduje w nich alkohol, papierosy ale coraz częściej słyszymy również o lekomanii. Uzależnienie od leków to jedno z trudniejszych zarówno w wykryciu jak i w leczeniu uzależnień. Nawet sama osoba zmagająca się z nałogiem nie potrafi wskazać momentu w którym weszła w stan uzależnienia. Natomiast leczenie to długi i skomplikowany proces który może przynieść dobre efekty przy silnym wsparciu bliskich oraz zaangażowaniu samego pacjenta. Jego decyzja o podjęciu leczenia powinna być dobrowolna i przemyślana. Opiekę medyczną zapewni mu najlepszy i skuteczny ośrodek leczenia uzależnień od leków. Zarówno kuracja jak i terapia przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze. Rozpoczyna się od postawienia fachowej diagnozy, następnym etapem jest detoks oraz terapia odwykowa. Całość przebiega z pomocą fachowego wsparcia dobrego psychologa lub terapeuty. Leczenie może być krótkoterminowe, średnioterminowe lub długoterminowe w zależności od stopnia wyniszczenia organizmu oraz stanu zdrowia.

Terapia ma na celu doprowadzenie do całkowitej abstynencji, pacjent uczy się asertywności, odbudowuje więzi z rodziną i znajomymi. Myśli o powrocie do pracy oraz naturalnego funkcjonowania w środowisku. Wszystko to zyskuje dzięki prawidłowo przeprowadzonemu procesowi terapeutycznemu oraz swojej silnej woli i wsparciu rodziny.