Przyciski elektryczne w muzeum

Od kilku lat jestem kustoszem w domu – muzeum sławnej wiolonczelistki, w którym mieszkała całe swoje życie wraz z rodzicami, którzy również przysłużyli się rozwojowi polskiej muzyki klasycznej. Obiekt tego typu nie jest łatwy w utrzymaniu, ze względu na podział na małe pomieszczenia.

Postawiłam na klasyczne przyciski

klasyczne przyciski elektryczne simonCodziennie wieczorem muszę wejść do każdego i upewnić się, że wszędzie jest zgaszone światło. Nie mogę narazić mojej instytucji na straty finansowe spowodowane wysokimi opłatami za prąd. Idealnym rozwiązaniem dla tego problemu byłoby zainstalowanie elektronicznych przełączników światła, które pozwalają zarządzać światłem z każdego urządzenia typu smartfon. W aplikacji można sprawdzić, w których pomieszczeniach jest włączone światło, a także sterować jego natężeniem. Jestem pewna, że sterowanie natężeniem światła dodałoby kameralnego nastroju, koncertom, które urządzamy raz w miesiącu. Do niedawna byłam przekonana, że każdy producent oferuje przyciski o bardzo nowoczesnym wyglądzie, które w ogóle nie pasują do wystroju muzeum. Na szczęście znajoma poleciła mi klasyczne przyciski elektryczne simon, które świetnie wpasują się w klimat mojego miejsca pracy. Są małe, w stonowanych kolorach, wykonane z tworzywa sztucznego, więc nie będą rzucać się w oczy, ani nie posiadają lampki kontrolnej, emitującej niebieskie światło, które mnie bardzo drażni. Na stronie tego producenta znalazłam również przełączniki do rolet i włącznik z czujnikiem ruchu. Ten ostatni na pewno przyda zamontować się przed drzwiami wejściowymi.

Dzięki mojej znajomej udało mi się znaleźć rozwiązanie mojego odwiecznego problemu z gaszeniem światła w moim muzeum. Napisałam już wniosek do gminy o dofinansowanie wymiany przełączników, nie mogę się doczekać, aż zostanie on rozpatrzony.