Sauna dla zdrowia i relaksu

Historie sauny sięgają czasów, gdy człowiek poszukiwał czegoś, co ogrzałoby jego miejsce zamieszkania; chatę. Gdy wynalazł rozgrzane od słońca kamienie, utrzymujące swoją temperaturę przez jakiś czas, wyłożył drewnem ściany pomieszczenia i stworzył coś, co dziś nazywane jest sauną. Obecnie z sauny można skorzystać na basenach i w kąpieliskach wodnych, ale również w ośrodkach spa.

Zdrowotne aspekty działania sauny

sauna fińska w KrakowieW tym drewnianym pomieszczeniu spędza się jednorazowo kilka lub kilkanaście minut, w zależności od potrzeb i samopoczucia. Istnieje kilka rodzajów saun; różnią się pochodzeniem i metodami działania. Są sauny mokre, suche i parowe. Sauna fińska, to ta sucha. W jej wnętrzu znajdują się drewniane ławy, na których podczas korzystania można usiąść lub się położyć. W trakcie trwania sesji nie należy rozmawiać ani chodzić; to jest moment relaksu i odprężenia. Jakie są jej zdrowotne aspekty działania? Przede wszystkim uwalnia organizm z toksyn, które są zabójcze dla ciała. Tak intensywne oczyszczanie jest możliwe dzięki bardzo wysokiej temperatury, dochodzącej nawet do stu stopni. Tak rozgrzane ciało przyspiesza proces krążenia krwi, co pozwala na lepsze dotlenienie narządów. Wskazaniem będzie też bolesność mięśni i stawów, gdyż ciepło rozluźnia napięcia nagromadzone w nich. Sauna fińska w Krakowie i okolicach, które słyną z licznych ośrodków spa i wellness, oferują takie zabiegi, stają się coraz to popularniejsze.

Korzyści z takich gorących „kąpieli” w parze są niepoliczalne. Procesy detoksykacji i obniżania ciśnienia krwi zdecydowanie przemawiają do wielu użytkowników. Nie bez kozery już starożytni ludzie tak bardzo chwalili sobie jej dobroczynne działania. Nie każdy jednak może z niej korzystać – jednym z głównych przeciwwskazań jest bycie w ciąży.