Sklep z częściami do maszyn rolniczych

Otwierając sklep w tej okolicy miałem świadomość, że lekko nie będzie. Ludzie nie mieli pieniędzy, jednak było wiele gospodarstw i dlatego liczyłem na powodzenie. Zamierzałem oferować części do maszyn rolniczych, ponieważ właśnie na nie było największe zapotrzebowanie.

Duży wybór części zamiennych do maszyn rolniczych

maszyny rolnicze części zamienneDługo wszystko analizowałem i ostatecznie udało mi się podjąć ostateczną decyzję w kwestii asortymentu, który miał pojawić się w moim a chodziło tylko o maszyny rolnicze części zamienne, które zdecydowałem się sprzedawać były dużo tańsze od oryginalnych a nie różniły się aż tak bardzo. Jakość była taka sama ale za to cena o wiele niższa. Wiedziałem, że dzięki temu zyskam wielu klientów, ponieważ każdy chciał zaoszczędzić. Nawiązałem kontakt z jednym z największych producentów części zamiennych do  maszyn rolniczych i złożyłem u niego zamówienie. Wyposażyłem cały sklep i pozostało mi czekać na pierwszych klientów. W ofercie posiadałem ogromny wybór części zamiennych. Miałem również jakieś oryginalne części, ale były to tylko te najtańsze, bądź takie, które z różnych powodów zamienników nie posiadały. Pierwszy klient, który odwiedził mój sklep początkowo sceptycznie był nastawiony. Kiedy jednak poznał ceny części zamiennych, to od razu dokonał zakupu. Powiedział mi, że długo zwlekał z zakupem przez wzgląd na cenę, ale dzięki mnie mógł w końcu kupić niezbędną mu część do maszyny rolniczej. Byłem zadowolony z podjętej przez siebie decyzji.

Do mojego sklepu często zaglądali klienci, którzy zamawiali różne części. Czasami miałem je dostępne na sklepie a czasami zamawiałem u producenta. Miałem narzuconą swoją marżę, jednak mimo to ceny i tak były bardzo atrakcyjne. Ludzie stosunkowo szybko obdarzyli mnie zaufaniem.