Street workout – trening z własną masą ciała

 

Moda na trening z własną masą ciała stale się nasila. Coraz więcej ludzi rezygnuje z tradycyjnych, zatłoczonych siłowni i przenosi się na świeże powietrze. Bezsensu jest przebywać cały czas w budynku, skoro możemy pójść do pobliskiego parku w którym jest konstrukcja do street workout i tam zrobić swój trening.

Street workout urządzenia treningowe

street workout - sprzęt do ćwiczeńEfektywny trening z własną masą ciała wymaga minimum sprzętu. Jeśli chodzi o street workout – sprzęt do ćwiczeń to przede wszystkim drążki do podciągania. Pomocne mogą okazać się także drabinki i poręcze. Na taki sprzęcie możemy wykonać kompleksowy trening całego ciała. Trening z użyciem konstrukcji do street workout jest bardzo efektywny, już po pierwszych tygodniach regularnych treningów zauważymy dość duże zmiany w swoim ciele. Cały sprzęt wykonany jest bardzo solidnie pod każdym względem. Do produkcji użyte są najlepszej jakości materiały, dzięki temu cała konstrukcja jest bardzo wytrzymała. Nie musimy się bać o to, że coś zepsujemy nawet jeśli ważymy bardzo dużo, drążki bez problemu utrzymają nasz ciężar. Cała konstrukcja jest pokryta lakierem. Lakier zazwyczaj nakładany jest metodą malowania proszkowego, dzięki temu lakier jest trwały. Całość jest nie tylko solidna, ale też estetycznie wygląda. Taki sprzęt do ćwiczeń możemy spotkać w większości parków miejskich, więc ze znalezieniem miejsca do ćwiczeń nie będziemy mieć żadnego problemu. Warto pomyśleć o wprowadzeniu takiego treningu do swojego planu.

Dobrej jakości konstrukcja, w zależności od jej wielkości, kosztuje od pięciu do ośmiu tysięcy złotych. Nie jest to duża kwota jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że żywotność takiej konstrukcji to conajmniej kilkanaście lat, a korzystać z niej może nawet kilkanaście osób jednocześnie.