Tani najem samochodów

 

Każdego roku sprzedają się setki tysięcy nowych samochodów, a drugie tyle jest sprzedawanych z rynku wtórnego. Bardzo dużo osób samochód traktuje jako podstawowy środek transportu i używają niemalże codziennie prywatnie i zawodowo.

Jak można wynająć samochód?

najem samochodów osobowychSzczególnie w dużych miastach widać jak wielu jest czynnych kierowców, którzy bardzo często korzystają z pojazdów. Jednakże nie każdy pojazd na drodze jest własnością jego kierowcy. Całkiem spora część pojazdów jest wypożyczona, ale bez zaglądania w dokumenty nie jesteśmy w stanie ocenić, które to pojazdy. Najem samochodów osobowych jest bardzo popularny wśród osób nie posiadających auta, korzystających z niego sporadycznie lub przez przedsiębiorców. Wypożyczalnie posiadają dziesiątki, a niekiedy nawet setki pojazdów osobowych, które są dostępne w wielu modelach. W zależności od potrzeb, klienci mogą wynająć mały i kompaktowy samochód do jazdy miejskiej, przestronne combi z dużym bagażnikiem czy rodzinne auta. Różnią się one rodzajami i wielkości silników, gabarytami i często także wyposażeniem. Choć większość modeli jest wyposażona w klimatyzację, automatyczne szyby, ABS czy system wspomagania kierownicy. Samochody mają też zawsze ważne przeglądy techniczne, opłacone ubezpieczenia i są wolne od jakichkolwiek usterek, ponieważ są na bieżąco usuwane. Wynajęcie samochodu wiąże się z koniecznością dokonania wpłaty kaucji, która jest zwracana w momencie zakończenia umowy i opłacenia obowiązkowego ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków na czas trwania umowy.

Samochody osobowe, dostawcze i busy, można wypożyczyć na podstawie najmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego. Minimalny okres, to jeden dzień, natomiast najdłużej można korzystać przez czas nawet ponad dwóch lat.