Tkaniny pcv na plandeki i ochraniacze

Najbardziej znanym materiałem jest zapewne bawełna i jej pochodne. Można z niej zrobić wiele rzeczy. Ubrania, torby reklamowe, pościel, dodatki, zasłony czy poduszki. Kolejna będzie wełna, potem len. Jednak takie materiały nie sprawdzą się do pewnych rzeczy.

Tkaniny pcv są wodoodporne

powlekane tkaniny pcvMateriał szybko się zmoczy i wolno schnie, do tego też pod wpływem częstego prania czy wystawiania go na działanie promieni słonecznych materiał będzie tracił swój kolor. Bawełnę łatwo jest tez rozerwać, zmechacić, czy rozciągnąć. Jest przyjemna w dotyku, tania i dostępna w wielu wariantach gramatury i koloru, więc do codziennego użytku nadaje się idealnie. Jednak do zadań specjalnych są nam potrzebne powlekane tkaniny pcv. Czym się charakteryzują takie tkaniny? Przede wszystkim są one sztywniejsze niż bawełna. Są także wodoodporne, nie straszne jest im słońce. Taka tkanina nadaje się do wielu rzeczy, takich jak plandeki samochodowe, pokrowce na motocykle, osłony, ochraniacze. Tkanina pcv się nie gniecie, nie rozciąga, nie rozciągnie. Tkanina zostanie w tym samym stanie w jakim zostanie wyprodukowana. Są różne odmiany tkanin pcv, które mogą różnić się zastosowaniem. Niektóre w z nich mają wiele kolorów i mogą być używane na przykład jako materiał na meble ogrodowe, czy jako pokrowiec do przykrycia naszego samochodu. Tkanina pcv nie odkształcić się pod wpływem niskich ani wysokich temperatur, woda również nie wsiąka w nie tylko spływa po nich. To ważne w wielu przypadkach.

Z pewnością tkaniny pcv są bardzo przydatne. Od motoryzacji, przez meble ogrodowe, po specjalne plecaki i torby odporne na warunki atmosferyczne. Warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć gdzie jeszcze można ich używać. Tkaniny dostaniemy w najlepszych hurtowniach i sklepach.