Ulubione przyprawy w kuchni

W przeciętnej kuchni znajdują się zazwyczaj podstawowe przyprawy, jednak prawdopodobnie najpopularniejszą przyprawą w polskiej kuchni jest prawdopodobnie sól i zapewne jest niewiele dań, które przygotowuje się bez udziału soli. A jak pewnie wszyscy wiemy, nie jest to zbyt dobre dla naszego zdrowia. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, przez co wyglądamy na bardziej opuchniętych i grubszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. A o przyprawach więcej w tekście poniżej.

O najpopularniejszych przyprawach

przyprawy sklepWiększość osób uważa, że przyprawy mają przede wszystkim walory smakowe. Papryka słodka, oregano czy czosnek, mają przede wszystkim nadać smak lub charakterystyczny kolor danej potrawie. Jednak niewielu wie, że przyprawy mają ogromne walory zdrowotne i regularne ich stosowanie może mieć pozytywny na nasze zdrowie. Jeśli chodzi o przyprawy sklep, czy to stacjonarny, czy tradycyjny, zapewni nam obecnie dostęp do wszelkich przypraw z całego świata. Oprócz tego możemy dostać przyprawy ekologiczne czy pochodzące z konkretnie jednego państwa słynącego z produkcji tej przyprawy. A jeśli chodzi o dobroczynne właściwości niektórych przypraw, możemy wskazać na przykład kurkumę, która jest antyoksydantem i jeśli regularnie się ją spożywa (wiele osób pije na przykład wodę z kurkumą codziennie rano), może naprawdę pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i na nasze dobre samopoczucie.

W polskiej kuchni brakuje wyrazistych przypraw, dlatego też dobrze, że mamy coraz łatwiejszy dostęp do przypraw pochodzących z całego świata. Przyprawy są aromatyczne i potrafią całkowicie odmienić oblicze danego dania. Poza tym warto podkręcać jakość dań właśnie za pomocą oryginalnych przypraw niż za pomocą soli, która zbyt pozytywnego wpływu na nasze zdrowie po prostu nie ma.