Wanienki z anatomicznym dnem

Małe dziecko możemy kąpać pod prysznicem, lub w wannie, ale najlepsze są specjalne wanienki przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Taką wanienkę możemy kupić w sklepie z artykułami dla dzieci, lub w sklepach internetowych.

Jak korzystać z wanienki anatomicznej?

wanienka anatomicznaRodzice, którzy się obawiają kąpieli swojego niemowlaka powinni kupić specjalną wanienkę, która pomoże im właściwie trzymać dziecko w trakcie mycia. Niemowlakowi trzeba podtrzymywać całe ciało, razem z główką, a to może być trudne jeżeli kąpiel robi jedna osoba. Jedną ręką musimy trzymać maluszka, a drugą możemy myć. Jednak wymaga to trochę wprawy. Najlepiej się sprawi wanienka anatomiczna, która posiada specjalnie wyprofilowane dno, na którym możemy kłaść dziecko bez obawy, że się osunie. Dzięki takiej wanience nie musimy trzymać dziecka na ręce, gdyż samo bezpiecznie leży w wodzie, a my możemy się skupić na myciu i zabawie z maluszkiem. Na brzegach wanienki znajdują praktyczne zagłębienia, w których możemy trzymać pojemniki z oliwką, emulsją do kąpieli, lub gąbkę do mycia maleństwa. Najpopularniejszy model wanienki anatomicznej ma długość stu dziesięciu centymetrów i szerokość pięćdziesięciu centymetrów. Znajdziemy też mniejsze, jeżeli zależy nam na bardziej dopasowanej wanience. Malucha możemy kąpać w łazience, albo w jego pokoju, z tym, że musimy mieć jeszcze specjalny stelaż, na którym postawimy wanienkę w dowolnym miejscu. W taki sposób nie będziemy się musieli schylać do dziecka, bo ustawimy ją na dopasowanej wysokości.

Wanienki są niezbędnym elementem wyprawki dla niemowlaka, bo musimy je kąpać codziennie, lub co drugi dzień. Nie są to drogie produkty, bo zwykłą wanienkę kupimy już za niecałe pięćdziesiąt złotych, a będzie ona służyć maluszkowi przez kilka lat.