Właściwości i zastosowanie systemów ERP

 

Coraz więcej firm postanawia skorzystać z możliwości jakie daje środowisko programistyczne w chmurze. Moda na tego typu działania, widoczna jest na całym świecie. Przedsiębiorstwa, chętnie przenoszą tam wszystkie zasoby związane z infrastrukturą, rezygnując z klasycznych serwerów.

Czy chmura obliczeniowa przynosi korzyści?

systemy erp w chmurzeNowoczesne przestrzenie wirtualne w chmurze, to nie tylko możliwości magazynowania danych, ale również liczne oprogramowania, oraz sieci internetowe. Pierwsze systemy erp w chmurze powstały około 15 lat temu. Ich nieprzerwany rozwój spowodował, że większość różnego rodzaju firm, korzysta właśnie z tego rozwiązania. Są to zarówno duże międzynarodowe korporacje jak i małe firmy rodzinne. Jest wiele powodów, dla których takie systemy są często wybierane. Podstawową zaletą, są niskie koszty związane z brakiem własnych serwerów i utrzymaniem działu IT. Dodatkowo, nieporównywalnie większa jest szybkość i zakres działania, niż to miało miejsce w przypadku własnych serwerów. Usługi oferowane w zakresie chmury, są dostępne na każde żądanie, dzięki temu duże ilości danych i zasobów firmy, mogą być udostępnione w bardzo krótkim czasie. Działanie systemów erp, jest usługą opartą na globalnej sieci zabezpieczonych warstw danych, wyposażonych w najnowocześniejsze instrumenty i narzędzia programistyczne. Oprócz tego, odbywa się to na sprzęcie nowej generacji, na którego zakup i obsługę, wiele firm po prostu nie mogłaby sobie pozwolić. Bardzo istotne jest również odzyskiwanie danych, czy tworzenie kopii zapasowych, które w przypadku chmury jest w pełni zautomatyzowane, co przyśpiesza i upraszcza tego typu procesy.

Również developerzy, oraz programiści mają ułatwioną pracę w tym środowisku. Z łatwością mogą kompilować i zarządzać aplikacjami z dowolnego miejsca na ziemi, mając do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia, programy, oraz platformy.