Wybieramy styropian do ocieplenia domu

Żeby poprawić efektywność energetyczną budynku to trzeba go między innymi ocieplić. Najczęściej stosowanym w tym przypadku materiałem jest styropian, jednak obecnie na rynku jest ogromny wybór styropianów, dlatego bardzo często mamy problem z wyborem .

Jaki styropian wybrać do ocieplenia domu jednorodzinnego?

styropian lublinWybierając styropian należy pamiętać o tym, że poszczególne jego rodzaje różnią się parametrami a także przeznaczeniem, dlatego wybór odpowiedniego styropianu jest istotny, ponieważ prawidłowo wykonana izolacja termiczna ścian naszego budynku zagwarantuje nam dużą oszczędność zużywanej energii. Obecnie styropian produkuje się zgodnie z obowiązującymi normami, dlatego mamy pewność, że jest to wysokiej jakości produkt. Wybierając styropian lublin warto pamiętać o tym, że należy zwracać uwagę na to co znajduje się na etykiecie danego produktu. Chodzi tutaj głównie o współczynnik przewodzenia ciepła (lambda). Im jest on niższy tym izolator trudniej przewodzi ciepło a to oznacza, że skuteczniej chroni budynek przed utratą ciepła. Warto również zwrócić uwagę na parametry znajdujące się na tej samej etykiecie, które mówią nam o właściwościach technicznych. Chodzi oczywiście o klasyfikację ogniową styropianu, ponieważ jest on materiałem samogasnącym. Dlatego w przypadku zetknięcia tego materiału izolacyjnego z ogniem nie spali się on a jedynie skurczy i zwęgli. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama płyt styropianowych, które na pierwszy rzut oka wydają się być takie same. Dlatego dokonując wyboru warto wiedzieć na co zwracać uwagę.

Styropian idealnie nadaje się do ocieplania nowych jak i starych budynków. Możemy nim również ocieplić stary budynek, z którego ciepło bardzo szybko ucieka a koszty ogrzewania są bardzo wysokie. Dzięki dociepleniu domu ciepło nie będzie uciekać a nasze rachunki będą znacznie mniejsze.