Wygląd typowej sauny w Bydgoszczy

 

Dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć jak wyglądają typowe sauny, gdziekolwiek byśmy się do niej nie udali. W większych miastach coraz częściej możemy spotkać sauny w gabinetach odnowy biologicznej lub w gabinecie kosmetycznym. Nie każdy tego typu gabinet się decyduje na to, ale spotkałam się już z tym, że mieli taką niewielka saunę. Można też otworzyć tylko i wyłącznie saunę i przyjmować klientów tylko do sauny. Ale jak ona tak naprawdę wygląda? 

Wystrój sauny w gabinecie odnowy

sauna bydgoszczJak wygląda sauna? Na to pytanie jest dość prosta odpowiedź. Sauna to nic innego jak pomieszczenie, w którym musi występować bardzo wysoka temperatura, by ciało mogło swobodnie się pocić. Temperatura ta jednak nie może być też zbyt bardzo wysoka, gdyż mogło to by być niezbyt bezpieczne dla klientów odwiedzający saunę. Ale nie macie co się martwić jak taką odwiedzicie, ponieważ w saunach są specjalne czujniki, które zaalarmują, że temperatura została przekroczona i tym samym automatycznie włączy się funkcja ochładzania pomieszczenia do temperatury poniżej granicy przekraczanie bezpiecznej granicy ciepła. Ale w saunie nadal zostanie utrzymane ciepło, nawet klienci nie zauważą różnicy. Także śmiało można odwiedzać sauny. Sauna Bydgoszcz jest jedna z największych w regionie w którym mieszkam. Tam sauna jest przestronna i ma kilkanaście pomieszczeń. Chyba dlatego, by wszyscy nie musieli siedzieć razem. Osobno jest dla pań i osobno jest dla panów. Wchodząc do sauny widzimy, że wszystko jest z drewna, takich cienkich drewnianych paneli, które są zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Są koloru jasnego. Dalej są odpowiednio duże półki do siedzenia. W pierwszym odruchy wyglądają jak schody, z tym, ze mają większą przestrzeń do siedzenia. Jest też oczywiście takie drewniane wiadro z metalową, żaroodporną wstawką, gdzie są umieszczone rozgrzane węgle i obok jest woda z chochlą. Można polać ją węgle i otrzymać dodatkową parę.

Wizyty w saunach mają właściwości lecznicze i warto do nich się udawać. Dobrze pomagają jak ktoś jest przeziębiony lub męczy go kaszel. Na gorączkę też pomaga. Ale można też odwiedzać saunę nie tylko ze względów zdrowotnych, ale też ze względu na urodę, gdyż przebywanie w saunie poprawia krążenie i wygląd skóry.