Wykorzystanie kwasu mlekowego w domowych kosmetykach

Jestem osobą, która potrafi wydać mnóstwo pieniędzy, by dobrze wyglądać. Wizyty u kosmetyczki to standard. Poza tym lubię dbać o siebie, a dobry wygląd to moja wizytówka. Jestem prezenterką telewizyjną i po prostu muszę dobrze wyglądać. Mimo upływu lat udaje mi się zachować młody wygląd. Jak tego dokonałam? Odpowiedź niejedną osobę wprawiła w niemałe osłupienie.

Złuszczanie ciała kwasem mlekowym – co i jak?

kwas mlekowyJestem w posiadaniu kosmetyku, który jest małym cudotwórcą. Dlaczego? Otóż podaję, co potrafi: nawilża, wygładza zmarszczki, zmniejsza przebarwienia, a nawet uporczywy cellulit. Należy przyznać, że to zacny wynik. Jeszcze kilka lat temu stosowałam najróżniejsze kuracje na problemy skórne, od tańszych po te najdroższe, jednak wszystkie poszły na bok, kiedy dowiedziałam się, czym jest kwas mlekowy. W sumie większość z nas kojarzy takie substancje jak woda  z ogórków czy zsiadłe mleko. To właśnie tam znajduje się kwas mlekowy. Kupuję go w stężeniu 20% oraz 80% i wykorzystuję głównie do wykonania domowego zabiegu złuszczającego ciało. Można także zrobić domowy tonik i zakwaszającą płukankę do farbowanych włosów. Moim priorytetem jest jednak gładkie ciało i do tego właśnie wykorzystuję kwas mlekowy. kwas wystarczy w odpowiednich proporcjach wlać do wody, potem rozprowadzić na skórze ciała, nawet do kilkunastu minut i kuracja złuszczająca gotowa. Ciało jest gładkie i przygotowane do dalszych zabiegów. Przyjmuje balsamy nawilżające niczym gąbkę, które wchłaniają się o wiele lepiej. Polecam każdemu wypróbowanie tego sposobu.

Najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązania znajdują się najbliżej nas. Warto zatem się rozejrzeć. Czasami własna kuchnia oferuje najlepsze kosmetyki o zbawiennym wpływie na nasze ciało. Efekty są niemal natychmiastowe, co dodatkowo zachęca do wypróbowania. A zatem, do dzieła!