Wysokiej jakości części do MZ

Do starej emzetki przekonałem się w młodości, gdyż był to pierwszy motor na jakim miałem okazję jeździć. Mimo pojawienia się o wiele nowszego sprzętu, wolałem jednak swój sprawdzony, wyjeżdżony motocykl, który znałem doskonale i w razie awarii mogłem go bezproblemowo naprawiać własnoręcznie, bez konieczności wizyty u mechanika.

Nowe części do starego motocykla

części MZZ czasem jednak stary motor przestał być produkowany, a części były trudne do dostania, po jakimś czasie całkowicie znikając z rynku, więc z konieczności musiałem przesiąść się na inną maszynę, pozostawiając stary sprzęt w garażu. Gdy po paru latach doszła do mnie informacja o wznowieniu serii, byłem bardzo zachwycony. Oznaczało to, że mogłem odrestaurować stary motocykl, doprowadzając go do stanu używalności na nowej serii części. Mogłem również kupić nową maszynę, aczkolwiek stary motor miał ogromną wartość sentymentalną, i naprawdę zależało mi na jego odnowieniu. Większość sklepów motocyklowych w okolicy dołączyła nowe części MZ zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży nowych motocykli, więc problemu z dostępnością nie było. Początkowo miałem również pewne obawy o dopasowanie starych części, gdyż rzadko się zdarzało by nowe serie były kompatybilne ze starymi. Na szczęście, nowe części pasowały doskonale do starej maszyny. Do tego były one wykonane nowymi technologiami z o wiele bardziej wytrzymałych materiałów.

Mogłem więc śmiało testować nowe części na ponownie uruchomionym motocyklu bez obawy o szybkie zużycie i konieczność wymiany w najbliższym czasie. Jak się okazało, nie tylko ja byłem bardzo zadowolony z wznowienia serii przez producenta, bo na jednym ze zlotów fanów motocykli, na jakie uczęszczałem, widziałem wiele starych maszyn, odnowionych i uruchomionych na nowej serii części.