Zależało mi na dużych truskawkach

Od kilku lat uprawiałam przydomowy ogródek. Bardzo lubiłam to zajęcie. Nie wiedziałam tylko, dlaczego truskawki które posadziłam co roku dają małe plony. Nie dość, ze owoców było mało to w dodatku były kwaśne i praktycznie zielone. Jakby nie mogły dojrzeć. Koleżanka doradziła bym abym spróbowała nawozić ziemię, aby w ten sposób uzyskać większe plony.

Próba uprawy dużych truskawek

duże truskawkiZaczęłam szukać informacji na temat uprawy truskawek. Natrafiłam na ciekawą publikację na ten temat. Dowiedziałam się z niej, że aby nasze sadzonki dawały nam duże truskawki musimy odpowiednio zadbać o stan gleby. Truskawki to dosyć wymagające owoce, które w jałowej ziemi nie mają szans odpowiednio się rozwinąć. Jeszcze przed posadzeniem sadzonek należy zadbać o jakość ziemi. Najlepiej wtedy stosować kompost. Dobry jest również obornik, ale ten należy rozrzucić po polu na kilka tygodni przed posadzeniem sadzonek. Ponieważ zbliżał się czas sadzenia, postanowiłam jednak skorzystać z kompostu. Kolejną rzeczą o której nie wiedziałam, był fakt że truskawki powinno się dokarmiać minerałami także po posadzeniu i w trakcie rozkwitu. Bardzo ważne jest nawożenie krzemem oraz wapniem. Krzem chroni przed drobnoustrojami, a także wzmacnia system korzeniowy. Dzięki temu truskawki szybciej wzrastają i dają obfitsze plony. Z kolei wapń jest ważnym elementem budulca truskawki, dzięki nim osiągamy duże owoce.

W tym roku postanowiłam zadbać w ten sposób o moje sadzonki. Przyniosło to bardzo dobre rezultaty. Wreszcie doczekałam się dużych i jędrnych truskawek. Plony były udane, a truskawki bardzo słodkie i soczyste. Po raz pierwszy moje truskawki nadawały się do jedzenia na surowo. Duże i słodkie truskawki mają wiele zastosowań w kuchni i przy przygotowywaniu posiłków.