Zamawianie telewizji przemysłowej na osiedle

 

Strzeżone osiedla cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Dobrze pamiętam dzień, w którym zostałem zatrudniony przez właściciela jednego z takich osiedli w charakterze gospodarza. Pierwsze, na co zacząłem nalegać, to system kamer i ochrona. Właściciel nie miał nic przeciwko.

Wartość mieszkań wzrosła dzięki telewizji przemysłowej

telewizja przemysłowaPoszukiwania rozpocząłem niemalże od razu. Okazało się, że nie jest wcale tak ciężko zdobyć naprawdę dobry i niedrogi sprzęt. Musiałem jedynie skontaktować się z jedną z osób odpowiedzialnych za sprzedaż takich systemów, dzięki czemu mogłem uzyskać nieco większe rabaty. Udało mi się umówić na spotkanie na którym ze szczegółami wytłumaczyłem, jak powinna wyglądać telewizja przemysłowa, którą chciałem widzieć na naszym osiedlu. Mój przyszły kontrahent pokiwał głową ze zrozumieniem i podał pierwszy wariant z całkiem niską ceną. Drugi był nieco mniej atrakcyjny, dlatego też zdecydowałem się na pierwszy. Szybko zamontowano telewizję przemysłową na osiedlu, co znacznie podniosło poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Wiedziałem, że była to dobra decyzja – gdy zaczęliśmy reklamować nasze osiedle jako strzeżone przez system kamer, od razu wzrosła nam liczba zapytań o ceny mieszkań. Właściciel osiedla widział, jak wiele się zmieniło dzięki kamerom. On sam również mieszkał w miejscu, które było strzeżone systemem telewizji przemysłowej. To właśnie dzięki temu nie bał się zostawiać na parkingu swojego bardzo drogiego i porządnego, luksusowego samochodu.

Ja również czułem się spokojniej mieszkając w miejscu, które było monitorowane. Nie chodziło o sam fakt, że gdyby ktoś coś mi zrobił, wiedziałbym kto to jest. Chodziło raczej o to, że sama obecność kamer już zniechęcała do robienia czegokolwiek, co mogłoby zakłócić spokój mieszkańców.