Zlew do kuchni

 

W kuchni przede wszystkim gotujemy, a jak wiadomo po przygotowanym i zjedzonym posiłku pozostają jedynie brudne naczynia. Jeżeli mamy zmywarkę, to problem z głowy, jednak  jeżeli jej nie posiadamy, to czeka nas mycie naczyń w zlewozmywaku. 

Rodzaje zlewozmywaków kuchennych

zlew kuchenny granitowyW sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy spory wybór zlewów jedno, dwu i półtorakomorowych w kilku kształtach. Najpopularniejsze są okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Jeżeli chcemy mieć miejsce na mokre naczynia, to najlepiej wybrać model z ociekaczem, który posiada na swojej powierzchni liczne żłobienia pod delikatnym kontem, aby woda spływała bezpośrednio do komory, a nie na blat kuchenny poza zlewozmywak. Jeżeli chcemy urządzić kuchnię najtańszym kosztem, to warto wybrać zlew wykonany ze stali nierzewnej, ponieważ jest proty, tani i wytrzymały. Jednak nie każdemu klientowi odpowiada taka stylistyka, dlatego wybierają zlew kuchenny granitowy, który może mieć odcień biały, szary, czarny, czy nawet brązowy. Jego powierzchnia może być pokryta unikalną powłoką antybakteryjną, która znacznie ułatwia utrzymanie higienicznej czystości. Zlewozmywaki granitowe jednokomorowe mają szerokość od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów, które mogą być powiększone o miejsce na ociekacz. Kupując go w sklepie ze zlewami, dostaniemy go razem z syfonem, zaślepką i baterią. Ponadto producent do zakupu dodaje gotowy szablon ułatwiający precyzyjne wycięcie otworu w blacie kuchennym, więc montaż zlewozmywaka jest bardzo prosty.

W większości przypadków klienci wybierają modele wykonane z granitu, ponieważ są one bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia. Dzieje się tak dlatego, że w swoim składzie mają dwadzieścia procent dedykowanych żywic, a w osiemdziesięciu procentach piaski granitowe.